İSTANBUL FOTOĞRAF PLATOSU, BİR KLAS KURULUŞUDUR.

ÇEKİM PLATOSU HİZMET VE KOŞUL SÖZLEŞMESİ

1. Müşteri iş bu sözleşme ile anlaşma sağladığı paketteki hizmetlerin dışında herhangi bir ek hizmet talep edemez.
2. Sözleşmenin yapıldığı tarihten itibaren, 5 iş günü içerisinde kapora ödemesi yapılmayan hizmet sözleşmesi geçerli sayılmamaktadır. Paketteki içerik ve fiyat değişikliğinden firmamız sorumlu değildir.
3.KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU(6698 S.K.) KAPSAMI VE GENEL GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ kanunu kapsamında,Müşterilerin İsim ve soyisim, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası, telefon numarası, mail adresi, gizli bilgi olarak kabul edilir.
4. Müşteri sözleşme dışında istediği her ek hizmet için, ek ücret ödemek zorundadır. Hafta sonu çekimlerinde ikinci kıyafet ek bir ücrete tabiidir.
5. Platomuzda hazırlanmak isteyen çiftler, çekimden en az yarım saat önce belirlenen mekanda olmak zorundadır.
6. Çekimlerin yapılacağı alanlarda sadece çiftlerimize hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. Çekim esnasında çekim alanına sadece size yardımcı olması adına 1 kadın arkadaşınız, kardeşiniz veya kuzeniniz size eşlik edebilir.Platomuz’da bulunan bekleme alanında diğer misafirleriniz bekleyebilirler.
Bunun Sebebi:
Madde:1
Çekim sırasında alanda çiftlerin dışında oluşabilecek kalabalık durum hem sizleri, hem de bizleri rahatsız edebileceği
için çekimler çok verimli geçmemektedir.
Madde:2
Çekim sırasında çiftlerimizin rahat ve konsantre olmaları çok önemlidir. Yakınlarınızın yanında veya bir başka çiftin
yakınları olması sizleri rahatsız edebilir ve bu durum çekimleri zorlaştırmaktadır.
Madde:3
Alana alınacak misafirin telefon ile çekim yapması, sigara içmesi ve çekime müdahale etmesi yasaktır. Bu durumdan
dolayı yaşanacak sorunlarda kişi alandan çıkartılacaktır.
Yukarıda belirtilen 3 madde daha önce sıklıkla yaşadığımız olaylardan ötürü çiftlerimizi düşünerek alınmış bir karardır. Bu konuda hassasiyetinizi bekleriz.
7. Çekim günü, ücretin tamamı firmaya ödenmiş olmalıdır. Aksi durumda firma çekimi gerçekleştirmez. Çekimin gerçekleşmeyeceği durumda firmamız sorumlu değildir.
8. Çekim günü, çekilen tüm fotoğrafların ve videoların telif hakkı Klas Fotoğraf Bilişim Reklam Prodüksiyon Turizm ve İnş. Tic. Ltd. Şti. firmaya aittir. Taraflar iş bu sözleşmeden doğan haklarını hiçbir suretle devredemez ya da kiralayamaz.
9. Müşteri tarafından satın alınan hizmet paketinde video çekiminin yer alması durumunda, hava koşulları büyük önem arzetmektedir. Yağmurlu ve aşırı rüzgarlı havalarda drone uçurmak mümkün olmadığından klip drone çekimi
olmadan montajlanır ve müşteriye teslim edilir.
10. Çekim günü herhangi bir mücbir sebepten kaynaklanan ( yağmur, doğal afet, yangın vb.) ve çekim yapılmasını engelleyen durumlar karşısında Klas Fotoğraf sorumlu değildir. Bu durumdan dolayı herhangi bir sebeple alınan
kapora ve hizmet ücretleri müşteriye iade edilmez. Çekim her iki tarafında müsait olduğu ileri bir tarihe ertelenir. Erteleme tarihi 6 ayı geçemez.
11. Kapora ödemesi yapılan sözleşme, alıcı tarafın feshi ile sonuçlanırsa; kapora ödemesi müşteriye iade edilmez.
12. Fotoğrafların seçimi, çekim tarihinden itibaren; müşteriye 1 hafta sonra gönderilir.
13. Seçilen fotoğraflar, firmamıza 2 hafta içerisinde bildirilmelidir. Bildirildiği tarihten itibaren tasarım süreci başlar.
Tasarımlar 4 hafta içerisinde hazırlanır ve tekrardan müşteriye iletilir.
14. Tasarımlar onaylandıktan sonra 3 hafta içerisinde albüm hazırlanır. Albümler kargo ile teslim edilir. Kargo alıcıya aittir.
15. Belirtilen süre içerisinde seçimlerini yapmayan müşteriler yıl içerisinde albümlere yansıyacak zamlardan etkilenir.
16. Fotoğrafların orijinal halleri tarafınıza teslim edildikten 3 ay sonra firmamız tarafından datalar silinmektedir.
17. Doğacak herhangi bir anlaşmazlık neticesinde, uyuşmazlıkların çözümünde iş yerinin bulunduğu İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.